Každý případ je individuální ale v zásadě se postupuje podle následujících kroků:

1. Vyberte si technika zde.

2. S příslušným technikem je potřeba najít vhodné místo pro anténu popřípadě jiný způsob připojení. Velmi výhodné (i finančně) je pokud se dohodne více sousedů např. v řadových domech. Můžeme potom mezi nimi natáhnout nenápadný kabel schovaný pod hřebenem střechy.

Kvalita rádiového signálu je kritická nejen pro daného člena ale i pro ostatní kteří sdílejí stejný přístupový bod. Proto v zásadě není možné použít např. vnitřní anténu.

Dále je potřeba si s technikem dohodnout jakým způsobem se připojí vaše počítače doma, jesti budete chtít domácí router (i bezdrátový) a pod.

3. Následuje objednávka potřebných zařízení. To pro vás zajistí váš technik – máme už v příslušných obchodech malé slevy. Platba je vždy předem, tedy technik vám přepošle proforma fakturu a po jejím zaplacení přijde zboží poštou, na vaší adresu nebo na adresu technika – podle dohody.

Náklady na připojení, tedy technické zařízení si hradí každý sám. Spotřební materiál jako síťové kabely, konektory, izolační pásky hradí sdružení.

4. Technik nakonfiguruje všechna zařízení a vyzkouší je „na stole“ a poté si s vámi dohodne termín instalace. To byvá nejčastěji o víkendu. Podle složitosti podmínek instalace trvá přibližně 1-4 hodiny.

5. Následuje 1 týden zkušebního provoz. Pokud je vše v pořádku, je vám doručena přihláška do sdružení, zaplatíte příslušný poplatek a stáváte se regulerním členem.

Měsíční cena za připojení k internetu :

  • připojení přes Wifi technologii – 380 Kč / měsíc
  • připojení přes optickou technologii až 100 Mbit – 480 Kč / měsíc